fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Rozhovory

Patrik Jurenka

Patrik Jurenka
Patrik do Olomouce přišel před třemi lety studovat výšku. Podle jeho zpěvné řeči byste ale tipovali, že je rodilý Holomóčák. Kořeny tady zapustil nejen díky dokonalému hanáckému přízvuku. Našel si práci, která ho baví. “V Proveonu vládne pozitivní, přátelská atmosféra,” pochvaluje si náladu v týmu z pozice asistenta supervizora.

Dělám všechno pro to, aby se lidé v práci cítili dobře.

Kdy jste do Proveonu nastoupil?
Začínal jsem jako klasický operátor na začátku července. Už v té době jsem věděl, že je tu určitá možnost růstu, ale překvapilo mě, jak to šlo rychle.
Ano, záhy jste se stal asistentem. Jak jste to zvládl? O práci v call centru se říká, že je hodně náročná.
Jsem psychicky odolný člověk, takže mě stres příliš neovlivňuje. Možná je to dáno tím, že jsem pracoval v zahraničí, kde byl tlak mnohem větší. Všechno je o tom, určit si priority. Když je v práci hodně operátorů, je to samozřejmě větší námaha, protože se musím věnovat všem. Ale organizaci už umím zvládat. Hodně mi s ní pomohla Nikča Dobrovodská, která byla vlastně mým mentorem. Na další věci postupně přicházím sám.
Myslíte, že vám tyhle nové dovednosti budou užitečné v budoucnu?
Jasně. Jsou to věci, které na 100 % využiju. Ať už budu na jakékoli pozici, s lidmi člověk komunikuje a pracuje vždycky. A tady jsem dostal tu nejlepší školu.
Jak vypadá váš pracovní den?
Ta práce je hodně různorodá. Když jsem začínal jako asistent, věnoval jsem se hlavně operátorům. Postupně jsem začal dělat i supervizorskou práci, takže k tomu přibývají administrativní úkoly. Pomáhám operátorům, připravuju zpětné vazby, chystám výběrová řízení a starám se o to, aby se lidé cítili v práci dobře. Operátoři se nenudí, protože je každý klient jiný. Já se nenudím, protože je každý pracovní den jiný. Nemám šanci propadnout stereotypu.
Jak to pracovní nasazení vyvažujete?
Nejčastěji relaxuju a čistím hlavu u počítačových her. Baví mě hlavně online mmorpg a akční hry. Dost času trávím s přítelkyní a nezanedbávám ani kamarády. Navíc se aktivně zapojuju do občanského a politického dění.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi