fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Rozhovory

Nikola Dobrovodská

Nikola Dobrovodská
Nikola v Proveonu začínala jako brigádnice při studiu Vyšší odborné školy. Tenkrát ji nenapadlo, že by tady mohla vybudovat svou kariéru. Start nebyl jednoduchý: „Trvalo mi nejméně 3 měsíce, než jsem viděla alespoň nějaké výsledky,“ vzpomíná. Teď, po osmi letech v call centru sama říká, že by dokázala prodat úplně cokoliv. A tak to učí další lidi ze svého týmu.

Start pro mě nebyl jednoduchý …

Jak dlouho pracujete na CC?
Přes 7 let.
Z toho ve vedoucí funkci?
Cca 5,5 let.
Je to vaše první zaměstnání po studiu?
V podstatě ano.
Začínala jste jako operátorka na aktivní lince. Přes telefon jste prodávala kreditní karty. Jste rozený prodejce?
Prodej mi nikdy nevadil. Na začátku jsem spíš nevěděla, jak to dotáhnout do konce, k podepsané smlouvě. Ale všechno se dá naučit, chtělo to jen trochu času. Když jsem pak z kreditních karet přešla na pojištění, šlo to vlastně samo.
A pak přišlo povýšení. Jak motivujete lidi ve svém týmu?
Spousta lidí přijde s tím, že je práce v call centru jednoduchá, ale třeba po dvou směnách zjistí, že je jim nepříjemné zpracovávat námitky. Pomoc z mé strany je vždy individuální, hodně pracujeme na tom, co se danému člověku nedaří, posloucháme a rozebíráme hovory. Taky probíhají různé soutěže a teambuildingy. V neposlední řadě jsou operátoři motivováni i finančně. Úspěšný prodejce si odnese mnohem více peněz.
Myslíte si, že začátek kariéry v call centru je pro mladé dobrou investicí do budoucna?
Stoprocentně. V dnešní době je dobré umět prodávat. Kamkoliv přijdete, nejdříve musíte umět prodat sám sebe. Navíc u mladých lidí často pozoruji mezery v komunikaci, dlouho hledají slova a spousta z nich má menší slovní zásobu. V Proveonu dostávají prostor pro zlepšení, protože kvalitní komunikace se neztratí v jakékoli profesi, v jakémkoli oboru.
Co o Vás kolegové nevědí?
V call centru pracuji opravdu dlouho, takže všichni vědí i to, že jsem se půl roku po svatbě zase rozvedla. Kolegové ale možná netuší, že jsem přítel dětí UNICEF a už tři roky posílám peníze na pomoc ohroženým dětem. Pořizují se za ně třeba očkování, moskytiéry, nebo školní pomůcky.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi