fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Volný čas

Naplánujte si letní dobrodružství už teď!

Naplánujte si letní dobrodružství už teď!
Léto je za rohem a pokud si ho chcete pořádně užít, musíte si jej začít plánovat už teď. Na jaře, o létě ani nemluvě, jsou totiž ty nejlepší hotely a zážitky už rezervované. A i kdybyste netoužili po tom nejlepším, stále je dobré ujasnit si pár věcí předem. Abyste nakonec nebyli překvapení, že vám na pořádnou dovolenou a výlety nevyjdou finance. Co je dobré si začít plánovat?

Místa

Nejdříve si ujasněte, kam byste se rádi zajeli podívat. Chcete do zahraničí, nebo dáte přednost poznávání krás domoviny? Pokud zůstanete v Česku, tak kterou část republiky zvolíte? Podle zkušených výletníků je lepší si vybrat jednu část, abyste nepřejížděli křížem krážem od jedněch hranic ke druhým. Zbytečně budete uhnaní. Poznejte raději kousek pořádně, a další si nechejte na příští rok. Ať už jsou to jižní či severní Čechy, nebo Morava, všude je dost příležitostí zažít parádní dobrodrůžo.
Náš tip: na stránkách www.vyletnik.cz najdete stovky zajímavých míst k navštívení, rozdělených dle oblastí i kategorií.

Ubytování

Pokud si chcete udělat samotný zážitek i z ubytování, našetřete si více peněz a rezervujte si jej včas. Tímto zážitkem může být luxusní výhled, vlastní vířivka na pokoji či vybavení v historickém stylu. Fantazii se meze nekladou, originální ubytování se nabízí v zámku, ve mlýně, ve domku na stromě, v pohádkové chaloupce, ve vinném sklípku, a určitě najdete mnoho dalších... Svá přání je potřeba si plnit.
Náš tip: Airbnb nabízí místa k ubytování po celém světě.
Zdroj: TREE HOUSES

Doprava

Když už víte kam, je potřeba taky vědět jak. Pokud pojedete vlastním vozem, tak není moc co řešit. Ale pokud se vydáte letecky, vlakem či autobusem, naplánujte si trasy tak, aby vaše cesta byla co nejkratší a nejjednodušší. Případně jestli a jak je možné využít přestupy a časy strávené v těchto meziměstech. Třeba i tam bude něco zajímavého k vidění a byla by škoda drahocenný čas trávit čekáním na nádraží. A mimo jiné, koupě letenky s dostatečným časovým předstihem vám ušetří dost peněz, které pak můžete utratit třeba právě za zážitky.
Náš tip: skvěle se cestuje se Student Agency. Dobrodružnější povahy mohou využít i různé typy spolujízd - mezi ty zahraniční patří například BlaBlaCar.

Zážitky

Zážitky jsou kořením života. Člověk by mnohdy skrz samé povinnosti málem zapomněl ten život prožít. Ať už si vyberete cizokrajné dálky, či více menších výletů a navštívení tematických akcí tady v Česku, je potřeba si sepsat seznam, ať na nic nezapomenete! Někomu stačí let balónem, jiný si rovnou vezme seskok padákem. Ať už jsou to koncerty, turistika, či jiné zajímavosti v bližším či vzdálenějším okolí. Inspirujte se například u firem poskytujících zážitky, budete koukat kolik jste toho ještě nezkusili! Tak ať to léto za něco skutečně stojí!
Náš tip: Projděte si nabídku firem poskytujících zážitky (www.zazitky.cz). Určitě vás něco nadchne!

Finance

Pokud jste dočetli až sem, už určitě máte představu kam a jak tam pojedete, kde se ubytujete a co všechno chcete zažít. Teď nastává ta nejdůležitější část. Zajistit, aby se vaše plány zrealizovaly. Propočítejte si, kolik vaše letní dobrodružství bude stát peněz. Plnění snů nebývá nejlevnější záležitostí, takže začněte vydělávat už teď! U nás jsou dveře otevřené.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi