fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Rozhovory

Michaela Tvrdíková

Michaela Tvrdíková
Michaela do Proveonu nastoupila jako devatenáctiletá absolventka střední školy. Na místě řadové operátorky aktivní linky se ale dlouho neohřála, byla totiž jedna z nejlepších. A tak začaly přibývat kompetence, pomáhala třeba při zaučování nováčků. Pak už zbýval jen krůček k personalistice, která Míšu vždy zajímala. „Když hledali HR konzultanta, mé nadřízené mě na pozici doporučily a já jsem ve výběrovém řízení uspěla,“ říká.

Uchazeče láká na kariérní růst. Sama je příkladem.

Co obnáší vaše práce HR specialistky?
Mám pod sebou náborové oddělení. Jsem zodpovědná za prvotní kontakt s potenciálním uchazečem, domluvení termínu pohovoru a následné vedení osobní schůzky či prezentace v případě většího množství uchazečů. Tam se rozhoduje, jestli navážeme spolupráci.
Když jste s personalistikou začínala, co pro vás bylo nejtěžší?
Nemohla jsem si zvyknout na to, že je někdo schopný domluvit si pohovor a pak bez jediného slova či pokusu o omluvu nepřijít. Každopádně teď už vím, že i tato skutečnost tvoří denní chleba každého náboráře a beru to sportovně.
Rukama vám projdou desítky, možná stovky lidí. Čím by vás měli ohromit, abyste si řekla „tohle je člověk, kterého musíme zaměstnat“?
Pokud bych měla být upřímná, situace na pracovním trhu není pro zaměstnavatele zrovna příznivá. Nezaměstnanost je nízká a počet volných pracovních míst veliký. Kritéria pro přijetí nejsou tak přísná, jak by mohla být. Ideální uchazeč by se neměl bát mluvit, měl by mít obchodního ducha, být pozitivní, schopný vcítit se do druhých a měl by věcně a pohotově odpovídat na otázky, které mu na pohovoru klademe. Co také velice spolehlivě funguje, je upřímnost.
Kdybyste mě chtěla rekrutovat do Proveonu, na co byste mě lákala? Co je v Proveonu nej?
Lákala bych vás především na perspektivní práci s možným kariérním růstem. Práci, která vám pomůže zdokonalit a rozvinout vaše schopnosti, dá vám nespočet zkušeností, je dobře platově ohodnocená a nabízí mnoho směrů, kterými se následně můžete vydat. Dobrý operátor není charakteristický pouze výbornými komunikačními schopnostmi, s čímž souvisí i lepší schopnost sebeprezentace, ale také odolností vůči stresu, vytrvalostí, trpělivostí, empatií… To všechno jsou vlastnosti, které se v našem oboru můžete naučit, a které vám v budoucnu výrazně pomohou na trhu práce.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi