fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Kariéra

Kariéra finančního poradce. Nebo raději ne?

Kariéra finančního poradce. Nebo raději ne?
Doba, kdy finančních poradců přibývalo jako hub po dešti už je naštěstí za námi. Nabídek práce v oboru je ale pořád dost. Slibují raketový start kariéry, naprostou finanční nezávislost, podporu v začátcích a stálý přísun klientů často díky zavedeným značkám. Dream job? Ani zdaleka. Reálně uspějí jen ti nejlepší. Méně šťastní naopak mohou skončit třeba až v insolvenci. Zajímá vás proč?

Petr hledá práci

Seznamte se s Petrem. Devatenáctiletým absolventem obchodní akademie, kterému nevyšly přijímačky na výšku. Nezoufá, za rok to zkusí znovu. Do té doby ale potřebuje práci. Při procházení inzerátů narazí na nabídku, která slibuje finanční ohodnocení na úrovni trojnásobku platu jeho rodičů. Tuhle příležitost je třeba chytit za pačesy. Petr se rozhodne stát finančním poradcem.

Poradcem snadno a rychle

Výběrové řízení absolvuje bravurně. V jeho závěru se dozví, že bude potřebovat živnosťák. A tak se pouští do vyřizování administrativy. Po povinném úředním kolečku konečně nastupuje k zaškolení. Kromě obrovského spektra produktů se seznámí taky s tím, jak má vystupovat a co všechno bude k práci potřebovat. Nutností je padnoucí oblek a spolehlivý dopravní prostředek, který Petra přiblíží i ke klientům z Horní Dolní. Vybaven vědomostmi a ještě teplými vizitkami je pak náš poradce junior vyslán do hospody. Proč zrovna tam? V hospodě totiž Petr nabídne služby svým nejbližším přátelům a známým. A ti jich pravděpodobně využijí.

Jak to dopadlo? Kotrmelce a pády

Petr si kariéru pěkně našlápnul, nevydrželo mu to ale dlouho. Začal se ztrácet ve vlastním hospodaření a teprve zásah kvalifikované účetní odhalil, že utrácí více, než by měl. Navíc někteří z jeho klientů zrušili s ním dříve podepsané smlouvy. To znamenalo vrátit provize, které už ale utratil za nájem, večeře a dalších věci. Petr se rozhodl to zabalit a najít si jinou práci. Na školu se znovu nepřihlásil. Musel vydělat a vrátit peníze, které si půjčil od rodičů na zaplacení vratek. Nakonec je rád. Jeho nová práce je mnohem méně stresující a nemusí vyřizovat tunu papírování. Navíc díky radám účetní a podpoře rodiny předešel větším problémům, třeba osobnímu bankrotu.

Jistota, kvalita, pohodlí

Zajímá vás, kde nakonec Petr pracuje? V Proveonu, ve společnosti, která staví na třech pilířích:
Jistota
Možnost práce na HPP, fixní hodinová mzda, k tomu stravenky, dovolená, nemocenská.
Veškeré odměny z prodeje nad rámec fixní mzdy jsou vaše a v případě zrušení prodeje je navracíte.
Potenciální zákazníky si nemusíte shánět sami, všechny najdete v našem systému.
Kvalita
Klientům nenabízíme produkty kvůli provizím, ale s tím, že jsou pro ně opravdu výhodné.
Máme pro zákazníky připraven pouze jeden srozumitelný produkt a víme o něm vše.
Pohodlí
Pracujete v pohodlí kanceláře a pouze ve vámi zvolenou dobu.
Za klienty nemusíte nikam dojíždět a nestaráte se o administrativu.
Poznámka na závěr: Jméno a věk Petra jsou smyšlené, příběh však 100% pravdivý.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi