fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Rozhovory

Jan Karásek

Jan Karásek
Jan ve svých čtyřiadvaceti dělá práci, kterou by jiní mohli považovat za vrchol své kariéry. Je projektový manažer. A směřuje stále výš. Nedávno si usmyslel, že uběhne maraton. Může na sebe být pyšný, na začátku května ho zvládl. Ano, celých 42,195 km. Do příštího roku chce pracovat na vylepšení času. A podobně cílevědomý je i v práci. Prostřednictvím malých met se posouvá k velkým milníkům.

Projekťák zvládá vysoké pracovní tempo i maraton.

Jak dlouho jste v Proveonu?
Teď je to přes pět let, přesně pět let a tři měsíce. Vyšel jsem si to od operátora. Byla to taková souhra okolností, ale po dvou měsících vypsali výběrové řízení, do kterého jsem se jako nováček úplně na drzouna přihlásil. Stal jsem se asistentem na back office a později jsem oddělení převzal. V jednu chvíli jsem pod sebou měl třeba i 60 lidí, což nebylo úplně jednoduché. Dále jsem se přes pozici projektového specialisty dostal na projektového manažera. Takže těch pět let bylo opravdu zajímavých.
Nastupoval jste do Proveonu s tím, že tady uděláte kariéru?
Nastupoval jsem s tím, že to chci zkusit. Naučit se mluvit s lidmi, zjistit co obnáší práce operátora, osahat si to. Ta práce mě fakt bavila, takže jsem se rozhodl, že se v Brně usadím, původem jsem z Hradce Králové. Snažím se dělat všechno, jak nejlíp to jde. Už jsem hodně vysoko, ale chci jít výš, nořit se více do vedení a stále se zdokonalovat.
Pomáhá Vám v tom i vysoká škola, kterou studujete?
Dělám dálkově Management na NEWTON College a studium mi opravdu pomáhá. Implementuju poznatky ze školy do své práce, nemusím to dělat naopak jako většina absolventů. To považuji za velkou výhodu.
Takže praxe je pro Vás zásadní?
Určitě. Call centrum je hrozně dynamická firma a člověk tady může čuchnout k různým oblastem a vybrat si, jakým směrem chce jít. Já tím prošel a je pro mě osvobozující vědět, že se nebojím zvednout telefon a zavolat, že se nebojím na cokoli zeptat, konfrontovat problémy.
Proč byste svoji práci neměnil?
Protože mi přináší sebeuspokojení. Narovinu, baví mě. Je to neuvěřitelná zodpovědnost a někdy neuvěřitelný stres a tlak. Bývá to náročné, ale práci za sebou vidím, vidím výsledky. Baví mě vstávat s pocitem, že se nám v práci daří, a že mají zaměstnanci slušnou mzdu. Nebo že je zákazník spokojený. To je ta motivace, se kterou každý den vstávám.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi