fbpx
Máte otázky? Zavolejte naší personalistce. Ráda vám se vším poradí!

Blog

Rozhovory

Jan Karásek

Jan Karásek
Práce v Proveonu toho nabízí opravdu spoustu. Motivací jsou třeba finanční benefity nebo odměna v podobě vysněné dovolené. Pro cílevědomé zaměstnance je zde také možnost kariérního růstu. Jan Karásek je příkladem toho, že když člověk chce, tak se posouvá dál. Z operátora aktivní linky se během sedmi let vypracoval až na projektového manažera.

 Proveon se vždy snaží, aby se zde zaměstnanci cítili dobře.

Mohl byste Honzo popsat, jak jste se v rámci firmy postupně vypracoval?
V roce 2012 jsem nastoupil jako operátor aktivní linky. Od začátku jsem ale věděl, že chci výš. O čtyři měsíce později mi byla nabídnuta práce v back officu, kterou jsem přijal. Práce mě bavila a po roce už jsem back office celý vedl. Po několika měsících si pamatuji, že se firma rapidně rozrostla a já přešel na pozici projektového specialisty. V roce 2014 mi byla nabídnuta práce projektového manažera, kterou dělám doteď.
Někdo by mohl namítnout, že jste měl jen štěstí…
Jenže ne vždy mi moje touha jít výš vyšla. Hlásil jsem se třeba jako operátor aktivní linky do výběrového řízení na pozici vedoucího týmu, kde ovšem dali přednost jinému kandidátovi. Až později mi byl nabídnut back office. Řekl bych, že se člověk musí stále snažit a tvrdě pracovat, ale počítat také s neúspěchy, které k tomu všemu patří.
Když jste byl v pozici operátora, jaké byly vztahy v rámci týmu?
Proveon se vždy snaží, aby se zde zaměstnanci cítili dobře. Když jsem já pracoval na aktivní lince, měli jsme skvělý kolektiv. Mimo práci jsme společně chodili za zábavou - na pivo, ale taky třeba tancovat. Vytvořil jsem si tak spoustu kamarádů a s některými se bavím doteď, i když už od té doby uplynulo spoustu času.
Když se podíváte na celou Vaši kariérní cestu, co Vás Proveon za tu dobu nejvíce naučil?
Určitě jsem se hodně zocelil, to znamená, že jsem mnohem odolnější vůči stresu. Naučil jsem se zvládat multitasking, dělat více věcí najednou. A samozřejmě komunikovat. Každý člověk je jiný a to mi umožnilo zlepšit mé schopnosti argumentace.
Jak vnímáte svoji nynější pozici projektového manažera?
V rámci struktury firmy mám pod sebou všechny supervisory, jinak dělám operativu. Mám velkou zodpovědnost, ale to mě na tom baví. Vidím totiž výsledky a ty mě motivují jít dál. Ať už je to spokojený zákazník nebo zaměstnanec.

Nejnovější články

Jan Karásek
Patrik Jurenka
Báseň o operátorovi